Jak tanio i efektownie zabezpieczyć ogrodzenie? Przy użyciu taśmy ogrodzeniowej!

Jak tanio i efektownie zabezpieczyć ogrodzenie? Przy użyciu taśmy ogrodzeniowej!

Wiosna już za pasem a cieplejsza aura coraz pewniej zaczyna panoszyć się za naszymi oknami. Dla wielu osób jest to ostatni gwizdek na przeprowadzenie remontu ogrodzenia, balkonu i infrastruktury ogrodowej. Dziś chcielibyśmy Wam opowiedzieć o tym, jak stosunkowo niskim kosztem i efektownie uzupełnić ogrodzenie domowe lub balustradę balkonową. Czym są taśmy ogrodzeniowe i w jaki sposób mocuje się je do ogrodzenia? Czy taśmy ogrodzeniowe pasują do każdego płotu i balustrady? Odpowiadamy!

Spis treści:

Taśmy ogrodzeniowe – czym dokładnie są?

Zalety taśm ogrodzeniowych

Do jakiego ogrodzenia przymocuję taśmę ogrodzeniową?

Montaż taśmy ogrodzeniowej

Taśmy ogrodzeniowe – czym dokładnie są?

Taśmy ogrodzeniowe służą do uzupełniania i zabezpieczania ogrodzeń. Dzięki nim pozbędziemy się szpar pomiędzy prętami balustrady czy płotu. To najczęściej wykonane z polipropylenu paski o szerokości od kilkunastu do około czterdziestu, długie na kilkadziesiąt metrów. Polipropylen doskonale nadaje się na ogrodzenia – jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, nie odkształca się i nie reaguje z solą drogową. Obecnie taśmy ogrodzeniowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego z łatwością dopasujemy je do własnych upodobań i koloru ogrodzenia. Tego rodzaju taśmy stosuje się często w domach zamieszkiwanych przez koty. Koty często uciekają przez balustradę balkonową na dach lub do sąsiadów. W wypadku zastosowania taśmy ogrodzeniowej problem znika wraz z przerwami w ogrodzeniu. Oczywiście, w celu zabezpieczenia balustrady lub ogrodzenia stosuje się również plastikowe siatki ogrodzeniowe, jednak dobrze naciągnięte taśmy prezentują się o wiele lepiej.

Zalety taśm ogrodzeniowych

Jakie są największe zalety taśm ogrodzeniowych? Montaż taśm ogrodzeniowych jest jednym z najtańszych rozwiązań umożliwiających zabezpieczenie ogrodzenia i jego całkowitą przemianę wizualną. Kolejna zaleta to ekspresowy, a zarazem solidny system montażowy. Taśmę przeplatamy pomiędzy szczeblami czy prętami ogrodzenia, a następnie mocujemy je przy użyciu specjalnych klipsów. Klipsy są najczęściej dostarczone w zestawie wraz z taśmą, jednak jest to element uniwersalny, więc zawsze można dokupić kilka takich sztuk. Tak zamocowane taśmy naprawdę solidnie trzymają się płotu – silne porywy wiatru nie są w stanie ich zerwać.

Do jakiego ogrodzenia przymocuję taśmę ogrodzeniową?

Do jakiego rodzaju ogrodzeń mocuje się taśmy ogrodzeniowe? Przede wszystkim mocujemy je do ogrodzeń metalowych o szerokim rozstawie prętów pionowych. W wypadku ogrodzeń ze szczeblami lub prętami poziomymi, rozwiązanie to nie zda egzaminu, ponieważ system montażowy taśm ogrodowych jest dedykowany dla ogrodzeń pionowych.