Funkcjonalność czy design w łazience?

Funkcjonalność czy design w łazience?

Kilka metrów kwadratowych. Konieczność spełnienia wielu funkcji. Łazienka od pokoleń kojarzy się przede wszystkim z funkcjonalnością. Widać to wyraźnie po projektach w blokach z lat słusznie minionych, w których w Polsce rządził ustrój komunistyczny. Warto jednak zastanowić się, czy nie istnieje złoty sposób na pogodzenie dobrego wyglądu ze zdecydowanie lepszym wyglądem.

Przechowywanie wielu przedmiotów

Co powinno znaleźć się w takim pomieszczeniu? Przede wszystkim musimy pomyśleć o naszym własnym komforcie. Korzystanie z łazienki nie polega tylko i wyłącznie na opłukaniu twarzy i myciu zębów. Kobiety stosują naprawdę wiele kosmetyków do swojej skóry oraz włosów. Świetnie sprawdzają się one do ujędrniania, a także usuwania wszelkich niedoskonałości. Warto jednak zauważyć, że mężczyźni także nie pozostają gorsi. Coraz większa grupa posiada zarost, o który należy dbać poprzez wykorzystywanie wszelkiego rodzaju specyfików. Należą do nich olejki, balsamy, a także rozmaite szampony do brody oraz mydła do twarzy. Szafki pod umywalkę świetnie sprawdzą się właśnie do przechowywania tego typu specyfików.

Czyste i pachnące ubrania

Jeszcze we wcześniejszych czasach umieszczało się pralkę w kuchni. Nie ma to zbyt dużego sensu, przede wszystkim przez niesamowitą wręcz ilość wszelkiego rodzaju intensywnych zapachów oraz aromatów. Nie chcemy przecież, aby potencjalna sukienka na wesele przyjaciółki pachniała smażonym kotletem lub ziemniakami. Z tego względu zdecydowanie lepszym pomysłem jest umieszczenie pralki w łazience. Abstrahując już od samej wygody i komfortu, musimy jednak pamiętać o wykorzystywaniu odpowiednich specyfików. Należy posiadać przynajmniej dwa detergenty. Jeden z nich będzie nam służyć do prania białych tkanin, a drugi do kolorowych. Warto także postawić na dobrze dobrany płyn do płukania tkanin, dzięki któremu utrzymają one swoją świeżość na dłużej.

Przyjemnie dla oka

Łazienka powinna kojarzyć nam się ze spokojem oraz relaksem. Dlatego też jej wystrój ma duże znaczenie, a niekoniecznie musi wiązać się z niesamowitymi wydatkami. Jeżeli wcześniej nie zaprojektowaliśmy jej na swoją modlę, możemy dodać do niej rozmaite elementy, oczywiście z odpowiednią tematyką. Morskie fotografie we właściwym stylu nadają przyjemnego, spokojnego klimatu.